هشدار سازمان بهداشت جهانی

 سازمان بهداشت جهانی :
 محصولات فرآوری شده گوشتی مثل سوسیس و کالباس باعث بروز انواع سرطان می شوند.

بنا به گزارش این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد، خطر بروز سرطان روده بزرگ با مصرف این محصولات بیشتر از سرطان های دیگر است.

نتایج چندین آزمایش نشان می دهد که مصرف روزانه فقط پنجاه گرم گوشت فرآوری شده خطر ابتلا به سرطان را تا ۱۸ درصد افزایش می دهد.

یکی از پزشکان مرکز بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) دکتر کریستوفر وایلد در بیانیه خود اظهار داشت گوشت خوک، گاو، گوساله، گوسفند، بره، اسب و بز حاوی مواد سرطان زا می باشند، و تنها راه مقابله با این مواد سرطانی استفاده کم تر از گوشت قرمز است و در صورت مصرف این گوشت ها نیازمند پخت صحیح و کامل می باشند.

کالبلس

گوشت‌های فرآوری شده که انواع گوشت‌های دودی، کالباس،‌هات داگ و برخی از انواع سوسیس را در بر می گیرند، عموماً از طریق دودی کردن، پروراندن، نمک سود کردن و یا افزودن مواد نگهدارنده تهیه می شوند که به همین دلیل موجب افزایش درصد مواد سرطانی در این گوشت ها می شود.

گزارش‌های رسیده حاکی از این است که تصمیم اخیر سازمان بهداشت جهانی مبنی بر سرطان زا اعلام کردن گوشت‌های فرآوری شده، پس از نشست مقامات این سازمان با دانشمندانی از ۱۰ کشور جهان جهت بررسی کامل آخرین شواهد علمی در این زمینه، اتخاذ شده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *