مسکن های خانگی و طبیعی

هر فردی تجربه دردهای شدید از جمله کمر درد، پادرد، سردرد را دارد و برای تسکین این دردها سریعا به داروهای شیمیایی مراجعه می کند. این داروهای مسکن درد را درمان می‌کنند اما عوارض جانبی آنها بیش از خواص درمانی آنهاست.
این مسکن های شیمیایی علاوه بر مسائل گوارشی باعث خواب‌آلودگی و خستگی نیز می‌گردد.
برای جلوگیری از مصرف بیش از حد داروهای ضد درد چند ماده غذایی را توصیه می‌کنیم، سعی کنید از این به بعد به هنگام  احساس درد، برای تسکین درد خود از این مواد استفاده کنید:
آلبالوی ترش 
آلبالوی ترش یک ماده بسیار عالی برای تسکین دردهای عضلانی است وقتی به هنگام ورزش یا بلند کردن اجسام سنگین دچار گرفتگی و درد عضلانی شده‌اید توصیه بر این است یک لیوان آب آلبالوی ترش بنوشید هر چقدر آب آلبالو ترش‌تر باشد خاصیت تسکین کننده درد بیشتری دارد.
قهوه 
قهوه جزء داروهای ضد درد است به دلیل وجود کافئین در قهوه یک فنجان آن برای سردرد و دردهای ناشی از خستگی و کوفتگی بدن مفید است.
گل پامچال 
گل پامچال برای کمر درد، دردهای دوران قاعدگی، گرفتگی عضلات و . . . بسیار مفید است. پیشنهاد می‌کنیم مقداری گل پامچال را در قفسه‌های دارویی خود نگه دارید روغن موجود در این گل خاصیت شفا بخشی دارد علاوه بر این که هیچ عوارضی برای بدن ندارد بلکه بسیار هم مفید است.
ماهی سالمون
این ماهی به دلیل وجود امگا سه فراوانی که دارد، منبع خوبی برای دردهای عضلانی و گرفتگی‌ها می‌باشد.
پرتقال 
پرتقال شامل ویتامین C فراوان است که از التهاب و درد جلوگیری می‌کند.
در پایان توجه به این نکته ضروری میباشد که خودداری از خوردن برخی مواد غذایی هم موجب کاهش درد می‌شود. از جمله مواد غذایی شامل:  کربوهیدرات‌ها، شیرین‌کننده‌های مصنوعی، چربی‌های ترانس‌دار و غذاهایی سرخ کرده و . . .
به هیچ عنوان به هنگام داشتن درد از این اقلام غذایی استفاده نکنید.
TebMag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *