تصاویرکمپ ترک اعتیاد به اینترنت در چین!

«چقدر به اینترنت وابسته ام؟». این سوال را تا به حال از خود پرسیده اید؟ به هرحال جایی در دنیا کمپ هایی ساخته شده، تا افراد را از اعتیاد به اینترنت نجات دهد.

کیم کیونگ هو، عکاس خبرگزاری رویترز، مشاهدات خود از یکی از این کمپ ها را بر روی فضای مجازی قرار داده است:

به کمپ‌های شبه نظامی ترک اینترنت در چین خوش آمدید. این کمپ‌ها برای بازیابی نوجوانان دانش‌آموزی است که به آنلاین بودن اعتیاد پیدا کرده‌اند. این شبه‌پادگان‌ها که توسط نیروهایی که سابقه نظامی دارند اداره می‌شوند، هم اکنون تعدادشان در چین به حدود ۲۵۰ عدد رسیده است.یک معلم و یک نظامی، درحال انتقال این دختر دانش آموز به «مرکز آموزش گید» هستند. کمپ گید در پکن واقع است.۷۰ درصد از ۱۱۰ نوجوانی که در این مرکز دوره می‌بینند، از مشکل استفاده بیش از حد از اینترنت، به خصوص بازی‌های آنلاین رنج می‌برند. کارکنان این مراکز، نوجوانانی که دچار این مشکلات هستند را به درخواست والدینشان به این مراکز آورده و با قوائد نظامی، سعی در بازیابی شخصیت این نوجوانان دارند.

دانش آموزان در این مرکز تعلیمات نظامی دیده، نظافت و شستشو کرده و به نوبت آشپزی می‌کنند. از جمله برنامه‌های این مراکز، برگزاری جلسات مشاوره با یک روانشناس، با هدف بهبود اعتماد به نفس این دانش‌آموزان و همچنین بهبود رابطه آنها با اعضای خانواده و دوستانشان است.
در کنار آموزش های نظامی و روانشناسی، در دوره های چهار تا هشت ماهه‌ای که این نوجوانان طی می‌کنند، کلاس‌های موسیقی و رقص سنتی چینی نیز برگزار می گردد.یکی از مربیان درحال صحبت با دانش آموزان دختر در خوابگاهشان است.قسمتی از برنامه روزانه، کمک به طبخ غذاست.دانش آموزی که دوره شش ماهه‌اش را به پایان رسانده، به مربی خود احترام می‌گذارد…… او همچنین از هم دوره‌ای‌های خود خداحافظی می‌کند…

منبع:فارنت


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *