بیماری کرونا

وزیر بهداشت مطرح کرد:
احتمال انتقال بیماری کرونا از عربستان به ایران/قرنطینه حجاج در صورت مشاهده تب

سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به حادثه منا و شیوع بیماری وبا در کشور عراق گفت:
با توجه به شیوع بیماری وبا در کشور عراق ستادی در کشور تشکیل شده بود که حادثه غمبار منا باعث شد این ستاد علاوه بر دو وظیفه مهمی که باید در وزارت بهداشت در مورد بیماری کرونا و وبا تعقیب می‌کرد، در حال حاضر نیز در انتقال مجروحان، کمک به بیمارستان‌های منا،‌ مکه مکرمه و مدینه فعالیت می کنند.

سفر به منا منتفی شد

وزیر بهداشت از منتفی شدن سفرش به منا خبر داد و گفت: رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و وزیر ارشاد به منا سفر می کنند.

آماده باش دانشگاه های علوم پزشکی در نقاط مرزی

وزیر بهداشت با بیان اینکه انتقال هرچه سریعتر جانباختگان و مجروحان در دستور کار است، افزود: از سوی دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی که در نقاط مرزی با کشور عراق قرار دارند در مورد فلج اطفال و وبا در حالت آماده باش هستند.

احتمال انتقال بیماری کرونا از عربستان به ایران

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیماری کرونا در در عربستان وجود دارد، از احتمال انتقال این بیماری خبر داد و گفت: البته خوشبختانه تاکنون این ویروس در ایران مشاهده نشده است.

قرنطینه حجاج در صورت مشاهده تب

هاشمی با تاکید بر اینکه اگر فردی تب داشته باشد برای مدتی قرنطینه می‌شود، گفت: از  نظر علمی استفاده از تب سنج همچنان مورد سوال است اما مورد تایید سازمان بهداشت جهانی نیست و احتمال خطای آن زیاد است.

حجاج اگر تب داشتند، باید به پزشک مراجعه کنند

وزیر بهداشت ادامه داد: در روشی که ما پیش می‌گیریم به خود اظهاری مردم اعتماد می‌کنیم، البته این روش هم دقیق نیست اما چاره‌ای غیر از این وجود ندارد اگرچه من فکر می‌کنم خود مردم بهتر از همه می‌توانند مراقبت کنند؛ مخصوصا اگر در دو هفته اول ورود به کشور دچار تب بودند، حتما باید به پزشک مراجعه کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه مدت قرنطینه حجاج چقدر است، گفت: اگر فردی مشکوک باشد متناسب با اینکه چه میزان تردید وجود دارد، مدت قرنطینه متفاوت خواهد بود.

هاشمی ادامه داد: طبق آمار مشخص است چه افرادی در بیمارستان‌های سعودی بستری هستند و این افراد بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند، چرا که احتمال انتقال بیماری در بیمارستان‌های عربستان بیشتر وجود دارد.

 منبع: http://www.ilna.ir/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *